Završni, treći dan Europskog prvenstva juniorki II donio nam je utakmice za razigravanje. Za treće mjesto igrale su ekipe Hrvatske i Walesa te u finalu za prvo mjesto i promociju u viši rang natjecanja igrale su ekipe Švedske i Slovačke
Razigravanje za 3 mjesto: Hrvatska - Wales 0 - 2 (0 - 0)
Hrvatska je pobjedila Wales u drugom kolu sa 2-1 i na toj pobjedi očekivala se još jedna i osvajanje trećem mjesta.
Naše djevojke agresivno su krenule pritisnuvši Wales u njihovoj polovici, ali nikako nisu uspijevale stvoriti priliku za pogodak. Velšanke su nisu prepale hrvatskog presinga i još su pritom povremeno prijetile Hrvatskoj iz polukontri. Ali ni Velšanke nisu bile konkretne u svojim akcijama te je prvi dio završio bez pogodaka.
U drugom dijelu slična situacija, presing Hrvatske, ali bez uspjeha u realizaciji. Ali je zato prvi Wales iskoristio jedan kontranapad.
U 33 minuti Hrvatskoj obrani bježi Bennett i zabija za vodstvo Walesa.
Četiri minute nakon već je 2-0 za Wales. Pogodak je postigla Drysdale iz još jednog kontranapada.
Hravtska odmah reagira i vadi golmana dobivši igračicu više u polju. Stvorila je Hrvatska pritisak na obranu Walesa, ali i dalje ne uspijevaju pronaći pravu akciju za gol.
Wales je na kraju slavio sa 2-0 i osvojio treće mjesto.
Finale: Švedska - Slovačka 5 - 1 (2 - 1)
U drugom kolu dvoboj između ove dvije ekipe završio je neodlučeno (2-2) i očekivala se tvrda i neizvjesna utakmica. Švedska je bila lagani favorit, ali Slovačka je na turnir pokazala pravi karakter.
Obje ekipe su igrale vrlo oprezno sa vrlo plitkim obranama stoga ni šansi nije bilo previše.
I mreže su mirovale do 12 minute kada nakon odlične solo akcije zabija Gunaj Zulfiyeva.
Karakterna Slovačka se vraća u 18 minuti golom Medvikove iz sedmera. Sedmercu je prethodio kratki korner kojeg odlično izvodi Slovačka, ali loptu na crti zaustavlja nogom obrambena igračica Švedske. Smirena i precizna egzekucija Medvikove.
Dok su svi očekivali neodlučeni rezultat na kraju prvog dijela na sceni se pojavljuje Justus Paula. Solo akcija najbolje igračice turnira.
U drugom dijelu gledala se uzbudljiva utakmica, ali niti jedna ekipa ne uspijeva postići pogodak. Švedska se povukla i čekala greške Slovakinja koje su napadale čak i sa igračicom manje, ali bez krajnjeg uspjeha.
Minutu prije kraja Švedska je u minuti potopila Slovačku. Minutu prije kraja Justus Paula se odlično snalazi i sprema jedan odbijanac nakon kratkog kornera. S tim golom se Justus izjednačila sa Zulfiyevom na čelu liste strijelkinja.
Taman su krenule sa centra i Slovakinje odmah griješe što Šveđanke koriste. Brza lopta u Slovačku polovicu i Hartzell zabija u prazan gol za 4-1.
Ponovno Slovakinje već nakon centra griješe i Šveđanke uspijevaju iznuditi kratki korner sa istekom vremena. Kako su prethodno izvadile golmana, Slovakinje su morale braniti kratki bez golmana. Inače se kratki korner po isteku vremena ne puca ukoliko ništa ne odlučuje kao tada, ali Šveđani su dali Zulfiyevoj da puca kako bi postala najbolja strijelkinja turnira. Što je ona i realizirala za konačnih 5-1, prvo mjesto te promaknuće u A skupinu koju će igrati za dvije godine.
Osim Gunaj Zulfiyeve (SWE), najbolje strijelkinje turnira, pojedninačne nagrade su još dobile Paula Justus (SWE) za najbolju igračicu turnira te Daniela Sutovska (SLK) za najbolju golmanicu turnira. Paula i Daniela izabrane su najvećim brojem glasova svih Voditelja ekipa (Team Managera).
Iako naše djevojke na kraju nisu osvojile prvo mjesto i prolaz u A skupinu nisu podbacile. U prosjeku su bile najmlađa reprezentacija, niti jedna igračica nije starija od 16 godina dok su kod drugih ekipa bile bliže juniorskoj dobnoj granici (21), a niti jednu utakmicu nisu bile u podređenom položaju. Dapače, stalno su pokušavale napadati, ali mladost i neiskustvo su bile prevelika barijera za bolji rezultat.
Ali budućnost je pred njima. Za dvije godine će biti starije, u prosjeku 18 godina i ako ovako nastave biti će velike favoritkinje za dvije godine kada će se igrati sljedeće juniorsko dvoransko prvenstvo.








